Pýtate sa, čo to občianske vzdelávanie vlastne je a načo sa jeho skvalitňovaním vôbec niekto zaoberá? Pripravili sme pre vás sériu krátkych anketových otázok, vďaka ktorým lepšie nahliadnete do jeho dôležitosti a do činnosti Iniciatívy za občianske vzdelávanie. V jednotlivých dieloch sa dozviete, čo si možno pod občianskym vzdelávaním predstaviť, ako vyzerá na slovenských školách, kto všetko ovplyvňuje občianske postoje a názory detí a mladých ľudí, ale tiež to, prečo by ste sa o jeho úroveň mali zaujímať aj vy. Nuž ale, nepredbiehajme a pozrime sa, ako členky a členovia výkonného výboru Iniciatívy, ktorí zároveň stáli pri jej vzniku, odpovedajú na 1. kolo našich otázok.

V prvom dieli ankety sme sa respondentov pýtali na dôležitosť občianskeho vzdelávania a na to, čo konkrétne si pod ním máme predstaviť.

Patríte k jednej zo zakladajúcich organizácií Iniciatívy za občianske vzdelávanie. Pod pojmom občianske vzdelávanie si vie iba málokto predstaviť niečo konkrétne – najmä, keď na to, aby  sme boli považovaní za občanov, stačí vlastniť občiansky preukaz. Ako by ste popísali občianske vzdelávanie vy a prečo ho považujete za dôležité?

Prečítajte si ich inšpiratívne odpovede!

Ak vás myšlienky našich respondentov zaujali, prečítajte si tiež ďalší diel ankety, ktorý sa venuje súčasnému stavu výučby občianskej náuky na základných a stredných školách na Slovensku. Nájdete ho na tomto linku.

Budeme tiež radi, ak s nami zostanete v kontakte a prihlásite sa na odber našich noviniek:

Chcem dostávať novinky